Ekolojik Robot Terra ile Uygulamalı Bilim Eğitimi Devam Ediyor

Alternatif eğitim yöntemlerini kullanarak geri dönüşüm uygulamaları ve yenilenebilir enerji kaynaklarının anlaşılmasına katkıda bulunmak için oluşturulan eğitim modülü 3 aşamadan oluşarak ortalama 90 dakika sürmektedir.

1.Aşamasında enerji kaynakları, yenilenebilir enerji ve atık geri dönüşümü kavramları üzerine bilgilendirme yapılır; 2. Aşamasında öğrencilerin yaş grubuna uygun 1. Aşamayı anlatan animasyon video gösterimi gerçekleştirilir ve 3. Aşamasında ahşap kodlama materyalinin nasıl uygulanacağına dair bilgilendirme yapılarak, takım çalışması için gruplara ayrılan öğrencilere uygulamalı eğitim verilmektedir.

Eğitim sonucunda, analitik düşünme, problem çözme, iletişim, takım çalışması becerilerinin gelişmesi, gerçek durum ile uygulama örneği arasında bağlantı kurulması, enerjinin bir türden diğerine dönüşebileceğinden hareketle, enerjinin korunduğu sonucu çıkarımı yapılmaktadır. Ayrıca, bina çatılarında bulunan güneş panelleri ve su depolarının kullanımı, şehirler arası yollarda görülmesi muhtemel güneş enerji santrallerinin var oluş nedenleri, yeniden kullanım, azaltım kavramları açıklanarak öğrencilerin çevreye olan duyarlılıklarının arttırılması sağlanmaktadır.

Ekolojik yaşamla ilgili etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecektir. Katılmak isteyen herkesi bekleriz.

*Katılım kontenjanla sınırlı olup eğitimlerimiz ücretsizdir.

Eğitim takvimini öğrenmek için 0216 356 25 82 telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Geri